Menu
Your Cart

Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma

Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Novinka
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
11 995 Kč
Cena bez DPH: 9 913 Kč
  • Skladovost: Skladem
  • Model: Duální thermo radiátor IQ-K 15 + Doprava zdarma
Product zhlédlo: 119

Představujeme Vám nové, mimořádně úsporné a luxusní duální termo radiátory IQ-K. Tyto radiátory jsou vybaveny nejmodernějším termostatem s umělou inteligencí, která sama nastaví ideální topný režim a optimalizuje poměr sálavého a konvekčního vytápění, aby Vám zajistila dokonalou tepelnou pohodu.

Technické parametry

Výkon : 1500W
Rozměr D x V x H : 102 x 45 x 8 cm
Hmotnost : 13 kg
Krytí : IP 24


Velmi jednoduché nastavení termostatu, stačí zadat požadovanou topnou teplotu a zapnout funkci AUTO. Umělá inteligence vše ostatní sama nastaví. Umělá inteligence sleduje prostřednictvím pohybové čidla pohyb osob v prostoru, kde je radiátor umístěn a podle toho optimalizuje topný režim. Když jsou v prostoru osoby, rychle vytvoří dokonalou tepelnou pohodu, a když v prostoru nikdo není, tak sníží topnou teplotu až o 3°C, čímž Vám výrazně šetří spotřebu el. energie. Cílem umělé inteligence je vytvořit dokonalý teplotní komfort při co nejnižších provozních nákladech. Neustále se učí a optimalizuje nastavení radiátoru za účelem dosažení co nejnižší spotřeby el. energie. Vy si tak můžete užívat skvělé tepelné pohody bez obav, že budete mít vysoké náklady za vytápění.

V přední části radiátoru se nachází sálavý infrapanel a vzadu v jeho spodní části je v keramickém pouzdru uložen topný karbonový termočlánek. Poměr sálavého a konvekčního vytápění upravuje v režimu AUTO umělá inteligence s cílem dosažení co nejlepší tepelné pohody při co nejnižších provozních nákladech. Díky možnosti automatického upravování poměru sálavého a konvekčního tepla budete mít pocit, že jste doslova obklopeni teplem. Radiátor akumuluje sálavé teplo ve všem pevném (stěny, podlaha, strop, nábytek, apod.), co se nachází v místnosti, a tyto předměty pak naakumulované teplo sálají zpět do interiéru. Tímto způsobem radiátor topí mnohem kratší dobu, než-li jiné topné systémy, což znamená, že vytváří úžasný tepelný komfort při výrazně nižší spotřebě elektrické energie. U všech ostatních topných režimů je poměr sálavé a konvekční složky pevně nastaven na 50:50%.

Radiátor má zaoblené, matně bílé, ultra tenké hliníkové tělo, které dává radiátoru nadčasový design. Kdykoliv lze k radiátoru dokoupit přídavný WIFI modul a ovládat ho pak na dálku přes App v mobilním telefonu nebo tabletu. Radiátory se dodávají s připojovací šňůrou se zásuvkovou vidlicí.

Sálavé teplo proniká hluboko do lidského těla, kde příznivě stimuluje látkovou výměnu a ozdravné procesy v těle. Uvolňuje svalové napětí, blahodárně působí při revmatických potížích, při bolestech svalů a kloubů a výrazně urychluje léčbu zánětlivých a virových onemocnění. Sálavé teplo nevíří prachové částice. Duální thermo radiátory IQ-K jsou proto vhodné i pro alergiky, astmatiky a osoby s chronickými dýchacími potížemi.


Termostat s umělou inteligencí 


Duální thermo radiátory IQ-K mají v horní části integrovaný podsvícený LCD termostat s umělou inteligencí. Termostat má uživatelsky velmi přátelské a jednoduché ovládání. Ideální je používat termostat v režimu AUTO s aktivní umělou inteligencí a pouze pomocí tlačítek +/- nastavit požadovanou topnou teplotu v rozpětí 10 - 30°C. Případně si můžete nastavit vlastní týdenní topný program.


Kromě teploty můžete na termostatu také vybírat ze 4 topných režimů :


Auto chod radiátoru řídí umělá inteligence a podle přítomnosti osob automaticky přepíná mezi režimy Comfort / Eco / Anti-freeze
Comfort radiátor topí ve standardním režimu dle nastavené teplotní hodnoty na termostatu pro komfortní teplotní pohodu
Eco radiátor topí v úsporném režimu s teplotou sníženou o 3°C, než-li je nastavená hodnota na termostatu
Anti-freeze    radiátor topí v protizámrzném režimu, udržovaná teplota 7°C (+/- 3°C)


Termostat má velmi vysokou citlivost s přesností +/- 0,1 °C. Dojde-li k poklesu teploty o 0,5°C od nastavené hodnoty, radiátor se automaticky zapne, dotopí znovu na nastavenou hodnotu a poté se opět vypne. Radiátor tak většinou topí pouze několik minut a pak se opět vypne.Přídavný WI-FI modul 


Duální thermo radiátory IQ-K s umělou inteligencí

Pro vzdálené ovládání radiátoru přes mobilní App,

jednoduché vložení do slotu v zadní části radiátoru.

1.640,-Kč + DPH K radiátoru je možné kdykoliv přikoupit WI-FI modul a ten vložit do slotu v zadní části radiátoru. Získáte tak možnost vzdáleného ovládání radiátoru pomocí mobilního telefonu nebo tabletu s Android nebo IOS. Stačí instalovat volně dostupnou aplikaci Radialight do Vašeho telefonu a radiátor s ní spárovat. Na telefonu pak můžete kontrolovat aktuální teplotu v místnosti, kde je radiátor instalován, můžete zvýšit nebo snížit topnou teplotu, nastavit týdenní program nebo jeden ze 4 topných režimů, případně radiátor vypnout. Pro přehlednost a snadnou orientaci můžete v mobilní aplikaci pojmenovat jednotlivé radiátory (například podle názvu místnosti) a pak bude vždy přesně vědět, jak který radiátor pracuje.

Pokud nechcete nastavovat každý radiátor individuálně, můžete v aplikaci vytvořit neomezené množství topných zón, do nich radiátory přesunout a pak již jen upravovat parametry pro celou topnou zónu. Všechny radiátory umístěné v této topné zóně pak budou pracovat jednotně, dle nastavených parametrů pro tuto zónu. Když chcete v domě vytvořit více topných zón, tak si je opět můžete libovolně pojmenovat a přesunout do nich požadované radiátory. Totéž můžete použít, když vlastníte více nemovitostí a v každé z nich chcete individuální nastavení topného režimu (individuální topnou zónu).

V mobilní aplikaci můžete také kontrolovat spotřebu jednotlivých radiátorů, případně nastavit upozornění na překročení nastaveného limitu spotřeby v KW. Limit lze nastavit pro 24 hod nebo 7 dnů, případně pro celý jeden měsíc. Budete tak mít neustále přehled o Vašich nákladech na vytápění u jednotlivých radiátorů nebo celých topných zónách.

Termostat lze uzamknout pomocí tlačítek na těle radiátoru nebo také vzdáleně přes mobilní aplikaci. Zamezíte tak neoprávněné manipulaci s termostatem a v něm nastavenými hodnotami. Pokud poskytnete přihlašovací údaje k Vašemu účtu v mobilní aplikaci dalším uživatelům (například rodinným příslušníkům), tak se v jejich telefonu také zobrazí všechny připojené radiátory nebo topné zóny a budou je moci rovněž kontrolovat a měnit jejich nastavení.

V mobilní aplikaci lze také zapnout nebo vypnout další chytré funkce, kterými je radiátor vybavený - viz. níže.

Přídavný WI-FI modul je určen pro chytré domácnosti, kde chtějí vzdáleně kontrolovat a spravovat topný systém. Pro hotely, penziony a velké komerční a kancelářské objekty, kde můžete pohodlně z jednoho místa kontrolovat a upravovat teplotu v jednotlivých prostorách. Je to rovněž ideální řešení pro všechny chalupáře a chataře, kteří si pohodlně zapnou topení ještě před příjezdem a přijedou již do příjemně vyhřátého objektu.

Pomocí této mobilní aplikace je možné ovládat nejen tyto duální thermo radiátory IQ-K, ale také luxusní černé skleněné radiátory IQ-A s termostatem s umělou inteligencíinfrapanely IQ-I wifi s technologií DUAL-THERM. Všechny 3 topné systémy tak lze libovolně kombinovat dle potřeby uživatele.


Duální thermo radiátory IQ-K wifi mají i další chytré funkce :


Senzor pohybu

je aktivní v režimu AUTO, kdy ho umělá inteligence využívá k detekci pohybu osob, aby mohla optimálně upravovat topný režim a šetřit spotřebu el. energie.

Senzor otevřeného okna

v případě otevření okna se radiátor automaticky přepne do úsporného režimu, aby nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám (tuto funkci můžete libovolně zapínat nebo vypínat).

Kontrola spotřeby el. energie 

na LCD displeji nebo v mobilní App můžete kdykoliv ověřit spotřebu el. energie (KW) za posledních 24 hod nebo 7 dnů. Náklady za vytápění jsou tak pod Vaší stálou kontrolou.

Grafický indikátor spotřeby el. energie    

upozorňuje Vás, jakou ekonomiku spotřeby el. energie máte u Vašeho radiátoru nastavenou a směruje Vás k optimálnímu a energeticky úspornému užívání radiátoru.

Snížení povrchové teploty radiátoru

v případě potřeby (například pro bezpečnost malých dětí) je možné snížit topný výkon radiátoru a tím i jeho povrchovou teplotu ze standardních 60-80°C až na 40°C.

Uzamčení klávesnice termostatu

na klávesnici termostatu nebo v mobilní App můžete uzamknout termostat a zajistit tak radiátor proti neoprávněným změnám nastavení funkcí a topného režimu radiátoru.


Duální thermo radiátory IQ-K lze použít ve všech typech stavebních konstrukcí. Od zděných, přes železobetonové konstrukce, sendvičové dřevostavby až po dřevěné roubenky. Lze je použít i do starých kamenných staveb a do budov se sádrokartonovými příčkami. Duální thermo radiátory IQ-K jsou vhodné nejen jako hlavní topný systém, ale také na přitápění. Mají metrový připojovací kabel se zásuvkovou vidlicí vyvedený v pravé spodní části radiátoru. Součástí balení jsou montážní konzole pro zavěšení radiátoru na stěnu.

U novostaveb a u nízkoenergetických či pasivních domů představují v kombinaci s fotovoltaickými panely naprosto ideální řešení moderního vytápění s extrémně nízkými provozními i pořizovacími náklady a naprosto nulovou údržbou (žádné revize, žádné čištění spalinových cest, apod.).

U rekonstruovaných objektů zase oceníte jednoduchou montáž bez nutnosti složitých stavebních úprav. Stačí pouze rozvést kabely (možno i v lištách).

Duální thermo radiátory IQ-K jsou také zcela ideální formou náhrady za neekonomické přímotopy. Přímotop stačí odpojit, na jeho místo osadit nový thermo radiátor IQ-K a připojit ho na stávající přímotopný el. okruh (sazba D45). Tím je vše hotové a Vy máte moderní a extra úsporný topný systém. Jednoduše, rychle, bez bourání a bez složitých stavebních úprav.

Poznámka : rozdíl mezi duálními thermo radiátory IQ-K a thermo radiátory IQ-S je především v tom, že IQ-S nemají přední sálavý infrapanel a termostat s umělou inteligencí, jinak jsou funkce obou typů thermo radiátorů téměř identické.

Jak lze chytře uspořit náklady na vytápění s našimi duálními thermo radiátory IQ-K a IQ-A a také s infrapanely IQ-I wifi naleznete v tomto článku.


Využití radiátorů :

  • rodinné domy a byty
  • chaty a rekreační domy (včetně kamenných či vlhkých)
  • hotely a penziony
  • administrativní budovy
  • nemocnice a lékařské ordinace
  • prodejny a drobné provozovny
  • ideální náhrada za neekonomické přímotopy
Duální topná technologie

pro dokonalý teplotní komfort

Termostat s umělou inteligencí

a s pohybovým čidlem

Elegantní design a možnost vložení

WI-FI modulu pro vzdálené ovládání přes mobilní App

Duální thermo radiátory IQ-K s umělou inteligencí

Duální thermo radiátory IQ-K s umělou inteligencí

 

Duální thermo radiátory IQ-K s umělou inteligencí


Duální thermo radiátory IQ-K s umělou inteligencí Duální thermo radiátory IQ-K s umělou inteligencí Duální thermo radiátory IQ-K s umělou inteligencíVybavte se nejmodernější topnou technologií ukrytou do luxusního těla za neuvěřitelně dostupnou cenu.

 Pro stoupence klasických tvarů radiátorů a standardního konvenčního způsobu vytápění zde máme thermo radiátory IQ-S.

 Pro maximální úsporu ročních nákladů za vytápění doporučujeme kombinovat duální thermo radiátory IQ-K wifi se solárními topnými thermo-sonickými panely IQ-OSOrientační kalkulačka příkonů duálních thermo radiátorů IQ-K wifi :Duální thermo radiátory IQ-K wifi


Obytné místnosti, kanceláře, apod.

35 W / m3 

Předsíně, technické místnosti, apod.

15 W / m3 

Chodby, WC

20 W / m3 

Koupelny

40 W / m3

* Uvedené příkony jsou pouze orientační a slouží pouze pro zjednodušený výpočet příkonů duálních thermo radiátorů pro jednotlivé prostory. Platí, že čím lepší má objekt izolační a akumulační vlastnosti, tím nižší příkon k vytápění potřebujeme a naopak.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
Špatný Dobrý