Menu
Your Cart

thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma

thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
Novinka
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
18 880 Kč
Cena bez DPH: 15 603 Kč
 • Skladovost: Skladem
 • Model: thermo-sonický panel IQ-OS30 + doprava zdarma
Product zhlédlo: 1277

Video

Tyto topné panely výrazně sníží Vaše celkové roční náklady na vytápění a po část roku budete dokonce topit zcela ZDARMA. Solární topné thermo-sonické panely pracují na principu sonického proudění vzduchu, který vstupuje zvenku do sluncem vyhřátého panelu. Zde cirkuluje a ohřívá se. Čím vyšší je intenzita slunečního záření, tím vyšší je sonická cirkulace vzduchu uvnitř panelu a tím vyšší je i předaná tepelná energie cirkulujícímu vzduchu, který je pak pomocí ventilátoru vháněn do vnitřního prostoru, který se tak přirozeným a zcela bezemisním způsobem vytápí.

Technická specifikace


 Topný výkon800 W
 Větrací výkonnení
 Max. plocha pro temperování a větránítemperování 50 m2 / 125 m3
 Odvlhčovací / zvlhčovací kapacitapouze přirozené odvlhčování
 Počet průdůchů skrz stěnu / střechu1
 Typ termostatumechanický
 Rozměry ŠxVxH92 x 121 x 6 cm
 Hmotnost15 kg
Panely jsou schopné zvýšit teplotu vzduchu, který proudí z venku do interiéru na jaře a na podzim až o 35°C v závislosti na intenzitě slunečního záření. V tomto období dosahují maximální účinnosti a mohou zcela nahradit hlavní topný systém. Podobné je to i v zimních měsících, kdy jsou jasné slunné dny. Výrazně tak snižují Vaše náklady na vytápění. Návratnost pořizovací ceny těchto panelů je  max. 3 roky.


Panely se umísťují na venkovní stěnu objektu nebo na střechu. Ideální je jižní nebo jiho-západní orientace. Každý panel je vybaven ventilátorem a termostatem pro regulaci topné teploty, vše je solárně napájeno přímo z thermo-sonického panelu. Panely je tak možné instalovat i do objektů, kde není elektrický proud. Povrch solárního panelu je opatřen tvrzeným sklem s nano povlakem, který zvyšuje absorpci slunečního záření. Vnitřní část každého IQ-OS panelu je potažená speciální thermo folií, která omezuje tvorbu vodního kondenzátu uvnitř panelu v chladném počasí.


Solární topné thermo-sonické panely IQ-OS můžete kombinovat s jakýmkoliv jiným topným systémem. Panely pracují zcela nezávisle na Vašem stávajícím topném systému. Pracují s čistou solární energií a s nulovými provozními náklady. Od jara do podzimu je lze používat jako hlavní topný systém a v zimním období pak v kombinaci s Vaším stávajícím topným systémem.


Panely nepotřebují žádné napájení, lze je tak používat i v objektech bez elektrické energie, například v chatách a rekreačních objektech, které mohou v zimním období temperovat a udržovat v nich zdravé klima. Celý systém pracuje zcela automaticky a nepotřebuje žádnou obsluhu ani zvláštní údržbu.


Popis funkce solárních topných thermo-sonických panelů IQ-OS 20 / 30 / 32Solární topné thermo-sonické panely IQ-OS


Každý panel je opatřen vnitřním termostatem. Na něm si nastavíte požadovanou topnou teplotu. Když svítí slunce (nebo je alespoň polojasno) a teplota v místnosti poklesne pod nastavenou topnou teplotu na termostatu, tak termostat vyšle signál k otevření spodní nasávací klapky umístěné na spodní části panelu. Do panelu začne proudit čerstvý vzduch, který se prouděním uvnitř panelu zahřeje a ventilátor v těle panelu bude vhánět tento ohřátý vzduch do interiéru. Jakmile dojde k dosažení teploty nastavené na termostatu, ventilátor nasávací klapku uzavře a vytápění se automaticky vypne.


Topná teplota, respektive teplota ohřátého vzduchu cirkulujícího uvnitř IQ-OS panelu je závislá na intenzitě slunečního záření.


Vstupní průduchy jsou vybavené filtrem s aktivním uhlím, který zachytí prachové částice, pyly a pachy. Ventilační klapka je opatřena tepelnou izolací a silikonovým těsněním. Brání tak průniku chladného vzduchu do interiéru, když je uzavřená


Instalace panelů


Panely se instalují na stěnu nebo na střechu. Pro montáž na stěnu nebo na pultovou střechu jsou již montážní prvky součástí balení. Pro montáž na šikmou střechu je potřeba objednat speciální montážní konzole. Na stěnu je ideální montovat panely ve vertikální poloze, v případě potřeby je však možné panel osadit i v horizontální poloze. Při montáži na střechu se panely montují vždy ve vertikální poloze.


Před montáží panelu je nutné udělat do obvodové stěny (nebo strop při montáži na střechu) otvor o průměru 135mm. U panelů IQ-OS32 se pak dělají dva otvory. Zhotovenými otvory se do interiéru protáhne hliníková hadice, která je zakončená ventilační mřížkou s přírubou, která zakryje stopy po otvoru.


Pak se již připojí solární ventilátor a termostat na solární napájení a panel se zavěsí na stěnu nebo se připevní ke střešním konzolím. Pak již stačí na termostati nastavit požadované hodnoty a vše je plně funkční v automatickém režimu. Montáž je jednoduchá, rychlá a není k ní potřeba žádná odborná montážní firma. Montáž zvládne každý průměrný kutil.
Roční úspora nákladů za vytápění na 1ks solárního thermo-sonického panelu IQ-OS :


model IQ-OS20 Vám ušetří náklady za vytápění odpovídající cca 740 KWh / rok 

Mají jen jeden průduch určený pouze k vytápění.
Způsob montáže na stěnu :
Tento model má mechanický termostat.
Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
Špatný Dobrý